Oriflame Hakkında

Oriflame Hakkında

1967 yılında iki kardeş ve arkadaşları tarafından İsveç’de kurulan Oriflame, 60’ı aşkın ülkede doğrudan satış yapan bir güzellik şirketidir İsveç’in doğadan ilham alan, yenilikçi güzellik ürünlerinden oluşan geniş portföyü, sayıları 3 milyonu aşan, bağımsız Oriflame Danışmanları ile piyasaya sunulur. Yıllık satışı 1.5 milyon € civarındadır.

Oriflame, ilk günden para kazanmak isteyen, hayallerini gerçekleştirmek için çalışan insanlara önemli bir iş fırsatı sunar. – “Bugün para kazanmaya başlayın ve yarın hayallerinize kavuşun”.

İnsana ve doğaya saygı, Oriflame’in çalışma prensiplerinin temelini oluşturur ve bu şirketin sosyal ve çevre politikalarına da yansımaktadır.

Oriflame, Oriflame Vakfı’ nın yanısıra Dünya Çocukluk Vakfı’nın da kurucularındandır ve dünyada çok sayıda hayır kuruluşuna, Türkiye’de ise TEGV’e destekte bulunur.

Oriflame, Lüksemburg ve İsviçre’de kurumsal ofisleri olan bir Lüksemburg grup şirketidir. Oriflame Kozmetik, Nasdaq OMX Nordic borsasında işlem görür.

Kısaca Oriflame, 
• 1.5 milyar Euro’luk yıllık satış cirosuna,
• 3 milyondan fazla Bağımsız Güzellik Danışmanına,
• Yaklaşık 7 bin 500 çalışana,
• Yılda 1000 civarında üründen oluşan ürün serisi,
• Global Araştırma & Geliştirme Merkezinde çalışan 100′den fazla bilim adamına,
• İsveç, Polonya, Çin ve Hindistan’da olmak üzere dünya genelinde 4 üretim merkezine sahiptir.
• Dünya Çocuk Örgütü’nün yardımcı kurucusu.
• Oriflame hisse senetleri 2004 Mart ayından bugüne Nasdaq OMX Borsası’nda işlem görmektedir.
• 60′dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Hayalleriniz – İlham Kaynağımız™

Oriflame’in marka vaadi Hayalleriniz-İlham Kaynağımız™ firmamızın geçmişini ve mirasını yansıtmaktadır. 45 yıllık tarihimiz boyunca her zaman insanlara ilham verip onların hayallerini gerçekleştirmeleri için eşsiz bir iş fırsatı sunuyoruz. Hayalleriniz-İlham Kaynağımız™ müşterilerimize ve danışmanlarımıza olan bağlılığımızın bir tezahürüdür; sizlerin hayalleri, yeni ürünler ve programlar ile kendimizi geliştirerek ilham almak için önemli bir rol oynamaktadır.

Hayallere inanıyoruz.
Biliyoruz ki her hayal kişiye özgüdür, özeldir. Ve bu yüzden dünyadaki herkesin hayallerine, hedeflerine değer veriyor, önemsiyoruz. Verdiğimiz önemin göstergesi olarak da  yıllardır hayalleri gerçeğe dönüştürmek için çalışıyoruz. Eğer siz de hayal kurmak ve kurduğunuz hayallerın peşinden koşmak isterseniz o zaman hayallerinizden aldığı ilhamla çalışan, üreten Oriflame dünyasına hoşgeldiniz. Çünkü;  hayalleriniz, bizim ilham kaynağımız.

Güzelliğe inanıyoruz.
Güzelliğiniz de hayalleriniz kadar özeldir, size özgüdür. İyi göründüğünüzde, kendinizi daha iyi hissedersiniz ve hayallerinize ulaşmak için daha mutlu ve umutlu olursunuz. Hayallerinizden ilham alarak İsveç’de geliştirdiğimiz güzellik ürünlerimizle milyonlara hayatlarını daha iyi yönde değiştirme fırsatı sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Size inanıyoruz.
Bizim kültürümüz hayallere saygı ve inançtan geliyor. Sizi dinliyor, hayallerinizden ilham alıyoruz. Aldığımız ilhamla çalışıyor üretiyoruz. Bu sebeple herkesi hayal kurması, hedeflerini belirlemesi için cesaretlendiriyoruz. Çünkü biliyoruz ki, hep birlikte hayallerin gerçeğe dönüştüğü bir güzellik dünyası yaratabiliriz. Siz de hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye var mısınız? Biz varız, hayalleriniz için buradayız!

İsveç Tarzı Güzellik

İsveç Tarzı Güzellik

Hayallerin Başlangıcı

Doğa, Oriflame’in İsveç’te kurulduğu 45 yıldan fazla zamandır, Oriflame için ilham kaynağı olmuştur. İsveç’in bozulmamış muhteşem doğası kozmetik ürünlerimizin farkını ortaya koyan damgasıdır.

1967 yılında İsveçli iki kardeş olan Jonas ve Robert af Jochnick, İsveç’in doğal güzelliğinden esinlenerek tasarlanan kaliteli cilt bakımı ve kozmetik ürünleri ile insanların kazanç elde etmesini sağlamaya karar verdi. Hedefleri, ürünlerde mümkün olduğunca doğal bileşenler kullanmak, hayvanlar üzerinde test etmemek ve doğrudan satış sistemini kullanarak insanların kendi işlerine sahip olmalarını sağlamaktı.

Satış Danışmanları, Oriflame’in, yenilikçi, doğadan esinlenen ürünleri ile yıllık 1,5 milyar Euro satış yapan dünyanın en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olmasını sağladı.

Birçok ülkede ilk doğrudan satış yapan şirket olarak, az sayıda Danışman ile işe başladılar. Bugün dünyanın 60′dan fazla ülkesinde, Oriflame ürünlerini satan 3.8 milyon Satış Danışmanı bulunuyor. Oriflame, hala hızla büyüyerek yeni pazarlara ve danışmanlara ulaşmaya devam ediyor.

Oriflame Satış Danışmanları, yepyeni müşterilere, Oriflame’in ekonomik cilt bakımı ve kozmetik ürünlerini anlatarak Oriflame adını tüm dünyaya yayıyorlar. Oriflame, insanlara satın alırken kar edecekleri, satarken kazanç elde edecekleri veya kendi işlerini kurabilecekleri bir iş fırsatı sunarak büyümeye ve genişlemeye devam ediyor.

Birliktelik, Ruh ve Tutku

Birliktelik, Ruh ve Tutku, Oriflame’in üç temel değeridir. Bu değerlere olan güvenimiz ile rekabetçi iş ortamında başarılı olacağımıza ve aynı anda dünyanın daha iyi bir yer olmasına yardımcı olacağımıza dair kendimizi emin hissederiz.

Birliktelik
Birlikte çalışan ve aynı amacı paylaşan insanlar muhteşem sonuçlar elde eder. Birbirlerini motive ederler, birlikte başarmak, tek başına çalışmaktan çok daha ödüllendiricidir.

Ruh
Yapabilirim ruhuna sahip insanlar kazanmak için hareket ederler ve hiç bir zaman pes etmezler. Başarılı olmak için ne gerekiyorsa onu yapmaya bağlıdırlar.

Tutku
Tutkulu insanlar dünyayı değiştirme gücüne sahiptir. Yaptıklarını sever ve sonuna kadar inanırlar. İçten içe bir fark yaratabileceklerini bilirler.

Global Sorumluluk

Ürünlerimizi geliştirirken, sıkı çevreci politikalarımıza uygun olarak doğal ve çevreye zarar vermeyecek bileşenler kullanmaya özen gösteriyoruz. Örneğin, şampuan ve duş jellerinde biyolojik olarak parçalanabilir temizleyici bileşenler kullanmayı tercih ediyoruz.

Cilt bakım ürünlerinde bitkisel özlerin kullanımından yararlanan ilk şirketlerden biriyiz. Her zaman yenilenebilir bitki kaynaklarından aldığımız bileşenleri en iyi şekilde kullanmaya çabalamaktayız.

Tüketici sağlığına ve çevreye olumsuz etkisi olabilecek bileşenleri değiştirmek için güvenlik ve çevre konularındaki bilimsel raporlar sürekli olarak denetlenmektedir.

Ayrıca Oriflame ürün ambalajları geri dönüşümlüdür ve atıkları azaltmak için minimuma indirgenmiştir.

Oriflame, tüm faaliyet ve işlemlerinde de açıkça görülebileceği üzere güçlü bir etik değerler sistemine sahiptir. Oriflame ürünleri yüksek endüstri standartları ve etik ilkeler ile aynı doğrultuda formüle edilmekte ve üretilmektedir.

Şu anda Polonya, İsveç, Hindistan, Çin ve Rusya’da olmak üzere 5 üretim fabrikamız faaliyet göstermektedir.Oriflame ürünlerinin üretildiği tesislerde ilgili yerel ve ulusal kanun ve yönetmeliklere uyulur. Bu kanunlar iş standartları, çevreyle dost üretim, sağlık ve güvenlik gibi konuları kapsamaktadır.

Oriflame’in çevresel yönetim planında suyun korunması çok büyük önem teşkil eder. Sorumlu çevresel yönetim yaklaşımımızla aynı doğrultuda, tüm üretim tesislerimizde su tüketimini azaltan ve kirliliği en aza indirgeyen tekniklere başvurmaktayız.

Oriflame, çocuk işçiliği, etnik inanç ve kültür gibi önemli toplumsal ve etik konularda kesin bir duruş sergilemektedir. Aynı zamanda muhtaç çocuklara yardım ve genç kadınlara eğitim sağlanması gibi konularda da Sosyal Sorumluluk Projeleri ile yardımlarda bulunmaktayız.

Childhood

Dünya Çocuk Örgütü

Her çocuğun, çocukluğunu yaşamaya, güvenli, neşeli, eğlenceli ve merakla geçireceği bir çocukluk dönemine hakkı vardır. Her çocuğun sosyal ve entellektüel olarak büyüyüp gelişmeye hakkı vardır. Ancak, birçok çocuk bu temel haklarından mahrum kalarak büyümektedir.

Bu yüzden Oriflame Dünya Çocuk Örgütü’nün eş kurucuları arasındadır. Örgüt sayesinde dünyada çok zor şartlarda yaşayan, sokak çocuklarına, cinsel tacize uğramış olanlara ve kurumlarda yaşayanlara ulaşma imkanı buluyoruz. Birlikte, kız çocuklarına ve genç yaşta anne olanlara projeler üretiyoruz – çünkü bunu yapan çok az kişi var.

Oriflame, Dünya Çocuk Örgütü’nü birçok yönden desteklemektedir. Eş kurucu pozisyonu haricinde de aktif olduğumuz pazarlarda Örgütün projelerine sponsor olarak destek veriyoruz. Günümüzde Oriflame Estonya, Litvanya, Rusya ve Polonya’daki projelere de sponsor olarak çocukların faydalanmasını sağlamaktadır. Oriflame’i tercih ederek bir fark yaratabilirsiniz – ve bu projelere daha çok katkıda bulunmamızı sağlayabilirsiniz.

Livslust

Livslust – Umudun olmadığı bir yerde umut olmak

Livslust (Dzivesprieks) çok özel bir okul. Litvanya’da gençlik dönemlerinde zorluklar yaşayan ve çabalayan çocuklar için eğitim ve sosyal rehabilitasyon sunarak geleceğe umutla bakmalarını sağlıyor. Buradaki çocukların çoğu hayatlarının tamamını yetimhanelerde ve kurumlarda geçirdiler. Bu okula gelmeden önce, iyi bir hayata sahip olmak için çok az becerileri ve daha da az umutları vardı.

Listvust 1994 yılında kuruldu. Öğrenciler, İngilizce, matematik ve sosyal becerileri ile inşaat işleri, dikiş, tarım, bilgisayar becerileri, yemek pişirme veya mobilyacılık gibi alanlarda kendilerini geliştirme ve pratik yapma imkanı buluyor ve bir meslek edinerek iyi bir gelecek inşa etme imkanına sahip oluyorlar.

Livslust okulu sponsorların bağışları ile finanse edilmektedir, Oriflame başlangıcından beri aktif bir katılımcı oldu.

Oriflame ile TEGV İşbirliğini

Oriflame ile TEGV İşbirliği

Kuruluşundan bu yana dünya genelinde çocuklar ve eğitim konularında sosyal sorumluluk projelerine öncülük eden Oriflame, bu misyonu doğrultusunda, çocukların hayatlarını değiştirmeyi ve hayallerini gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Bu hedefi doğrultusunda dünyada farklı kurumlar ile işbirliği yapan Oriflame, Türkiye’de, çocukların eğitimini TEGV ile destekliyor. TEGV’in İstanbul Beykoz ve Ankara Mamak’da bulunan Öğrenim Birimlerine destek olan Oriflame, böylelikle projenin sonunda 4.000 çocuğun TEGV programlarından faydalanmasına katkı sağlayacak.

Oriflame ile TEGV işbirliğini açıklamak için TEGV Ferit Aysan Eğitim Parkı’nda gerçekleştirilen basın toplantısına; Oriflame Türkiye Müşterek Genel Müdürü Kemal Kaya, Oriflame Global Kurumsal İletişim Müdürü ve Sosyal Sorumluluk Projeleri Lideri Nilgün Carlson, TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci ve TEGV Genel Müdürü Nurdan Şahin ile bayanlar teniste dünyanın bir numaralı seri başı Caroline Wozniacki katıldı. Caroline Wozniacki toplantının hemen ardından, Ferit Aysan Eğitim Parkı’nda TEGV çocuklarına kısa bir tenis dersi verdi.

Toplantıya katılan Oriflame Global Kurumsal İletişim Müdürü ve Sosyal Sorumluluk Projeleri Lideri Nilgün Carlson yaptığı konuşmada “Oriflame’nin eğitime olan inancının ardında birçok önemli neden yatıyor. Eğitimli ve çalışan anneler çocuklarını eğitiyorlar. Böylelikle çocuklarının yoksulluk döngüsünün dışına çıkılmasını sağlıyorlar. Oriflame, bu sosyal sorumluluk projesini, kendi iş felsefesinin bir parçası olarak görüyor Çünkü Oriflame, milyonlarca kadına, kazanmaları için bir fırsat sunuyor. Para kazanan kadınların %90’ı da kazandıkları paralarını ailelerine yatırarak aileleri için daha iyi şartlarda bir yaşam yaratıyorlar.

Toplantıya katılan Caroline Wozniacki ise, “Oriflame’in ilk yardım elçisi olmaktan gurur duyuyorum. Oriflame, dünyadaki birçok toplumda önemli bir fark yaratıyor. Ben de, bu önemli amaca yönelik farkındalığın arttırılması için çalışmayı dört gözle bekliyorum. Hayatı değişen çocukların bir simgesi olarak, Oriflame’in simgesel yardım bilekliğini takacağım” sözleri ile ifade ediyor.

 

Ürün Felsefesi

Ürünlerimiz sizin için özel olarak geliştirilir. Güzellikle ilgili hayalleriniz bizim için büyük bir ilham kaynağı – ve hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmayı arzu ediyoruz. Dilerseniz, bunu nasıl başardığımıza bir göz atalım.

Ürünleri bize özgü metotlarla geliştirmekteyiz. Bütün ürünlerimiz İsveç’te yaratılır ve tüm dünyadaki insanlardan ilham alınarak geliştirilir. Ürün geliştirirken yenilikçi ve yaratıcı bir yaklaşım benimsemekteyiz. Bilimin ve tasarımın en üstün yönlerini almamızın yanı sıra, en yeni trendleri ve modayı her zaman takip ederiz. Ve asla kalite, güvenlik ve paranın karşılığını verme ilkelerinden ödün vermeyiz.

Tabiat, Oriflame için özel bir öneme sahiptir. Şirketimiz, doğrudan tabiattan elde edilen içeriklerle ürün geliştiren ilk şirketlerden biriydi. Ve bugün de, tabiat ve doğal içerikler ürün portföyünde önemli bir rol üstlenmeye devam etmektedir.

Sorumlu davranmak, mükemmel ürünler geliştirmenin bir gereğidir. Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde olumlu bir etki yaratmanın peşindeyiz ve bu bağlamda, çevreye verdiğimiz etkiyi minimum düzeye indirgemek için çalışmalar yapmaktayız. Baştan sona sürdürülebilirlik ilkesine uygun içerikler, formülasyonlar, imalat ve ambalajlama sistemleri kullanmaktayız.

Herkese ve her duruma hitap edecek çeşitliliğini yakalamayı amaçlayan şirket, tabiat, bilim, trendler ve refahın yanı sıra her ay yeni ürün lansmanı yapmaya odaklanmış durumdadır. Kısacası, herkesin güzellik hayalini gerçekleştirecek ürünler geliştiriyoruz. Ürünlerimiz farklı hayallerden ilham alıyor. Ve hatta bu yönde bir taahhüdümüz var: Hayalleriniz, İlham Kaynağımız.

Araştırma ve Geliştirme

Oriflame, güzellik ürünleri üzerine sahip olduğu 40 yılı aşkın tecrübesiyle, doğanın en iyi bileşenlerini, bilimsel araştırmalarda gelinen en son teknolojilerle buluşturuyor. Sahip olduğumuz bilgi birikimi ve deneyimleri sizlerle buluşturan Araştırma ve Geliştirme ekibimiz, çalışmalarını İrlanda’nın Dublin ve İsveç’in Stokholm şehirlerinde bulunan iki merkezimizde yürütmektedir.

Araştırma ve Geliştirme ekibimiz toplam olarak yüzün üzerinde bilim adamı ve teknik uzmandan oluşmaktadır. Ekibimiz, formül geliştirme, cilt araştırmaları, klinik testler, ürün geliştirme süreçleri, ambalaj teknolojileri, mikrobiyoloji, toksikoloji, çevre bilimi, patent süreçleri ve global yasal işlemler gibi konularda, pek çok farklı bilimsel disiplinde uzmanlıklara sahip kişilerden oluşmaktadır.

Dublin’deki merkezde esas olarak ürün geliştirme üzerine odaklanılır. Uzmanlarımız ürün geliştirme ve yüksek performanslı ürünlerin klinik testleri üzerine yoğunlaşır, yasal işlemler konusunda teknik destek sağlar, ürün güvenilirliği ve sanayileşme üzerine çalışmaları sürdürür. Cilt bakımı, renkli kozmetik, koku ve kişisel bakım kategorilerinde yeni ürün geliştirme projeleri, orta vadede (1 ile 3 yıl arası) gerçekleştirilir.

Stokholm’deki merkezimizde ise cilt araştırmaları üzerine çalışmalar yürütülür. Oriflame’in eşsiz teknolojilerle geliştireceği, yüksek değerli cilt bakım ürünlerinin geliştirilmesi üzerine çalışılır. Bu projeler hücresel/biyolojik seviyede yürütülen çalışmalardan geçer. Çalışmalar biraz daha uzun vadede (3 ile 7 yıl arası) sonlanır.

Ürün Geliştirme

1967’de kurulduğu günden bu yana, Oriflame doğanın bilgeliğinden ve bilimin en iyi örneklerinden ilham alan güzellik ürünleri geliştirme konusunda öncü rol üstlenmiştir. Günümüzde, Oriflame yarısına yakını yıl içerisinde yeni tanıtılan ürünler olmak üzere 950 kozmetik ürününden oluşan bir portföye sahiptir. Her bir ürün optimum güvenlik, etkinlik ve kalite açısından Oriflame laboratuarlarında kapsamlı testlerden geçirilmektedir. Çevreye olan bağlılığımız ve doğal kaynaklara ve materyallere duyduğumuz saygı, mirasımızın en önemli kısmını ve Oriflame kültürünün temel taşını oluşturmaktadır.

Temel yeterliliklerimiz, tüketiciye sunduğu faydalar bilimsel olarak kanıtlanan yenilikçi, yüksek performanslı formüller sunmaya dayalı geniş kapsamlı teknolojilerin ve ürünlerin benimsenmesinden gelmektedir.  Ürünlerimiz en sıkı uluslararası düzenleme gerekliliklerine uygundur ve en üst düzey güvenlik, etik ve çevresel bütünlük ilkeleri doğrultusunda geliştirilmiştir.

Bünyesinde kurum içi Araştırma ve Geliştirme merkezi barındıran Oriflame, Doğal ve İsveç mirasına uygun olarak ürün geliştirme konusunda büyük bir esnekliğe sahiptir ve mümkün olan en kısa sürede en üst düzey standartlarda ürün geliştirebilmektedir

Üye olmak veya bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayın ve hemen formu doldurun. Danışmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır.

buton

Bu web sitesinde kullanılan görseller ve yazılar Oriflame Türkiye resmi web sitesinden alınmıştır.

Bu web sitesi ve içeriğine ait tüm hukuki sorumluluk kod numaralı Oriflame Bağımsız Marka Ortağı aittir.